Jsme tady pro lidi…

Děti z Modré kočky objevovaly krásy vesmíru

Zvoní školní zvonek a děti s jásotem opouštějí školní bránu, protože je čekají velikonoční prázdniny. Tak to je výjev, který asi není třeba nikomu více přibližovat, protože pokud jej nevídáme u vlastních dětí, pamatujeme si jej z dob naší školní docházky. Pracovníci nízkoprahového klubu Modrá kočka v Opavě si k příležitosti velikonočních prázdnin na středu 5. dubna a čtvrtek 6. dubna připravili program pro děti plný zábavy a poznání.

Ještě ve středu odpoledne vyrazili pracovníci společně s 15 dětmi na výlet do nedalekého Planetária v Ostravě. Cesta byla trochu zdlouhavá a bohatá na dopravní prostředky, které účastníci museli využít. Nicméně cíle zdárně dosáhli a do Planetária dorazili dle plánu. Na místě se děti rozdělily do skupin a prošly si celou expozici planetária. K vidění byly interaktivní exponáty a přístroje z oblasti astronomie, které jim přiblížily krásu a složitosti vesmíru. Poté se přesunuly do promítacího sálu, kde jim jejich „průvodce vesmírem“, přiblížil a vysvětlil informace týkající se noční oblohy, zajímavosti o hvězdách, souhvězdích a planetách a mnoho dalšího. Na závěr děti shlédly film o dobrodružné cestě k planetám. Návštěva planetária byla pro všechny zábavným a vzdělávacím zážitkem.

Po návratu do Opavy a příchodu zpět do klubu děti čekal další program a to přespávací akce, na kterou se všichni již těšili. Po dlouhé cestě všem vyhládlo, a tak, než se pustili do dalších aktivit, museli si všichni naplnit bříška, k večeři se podávala pizza. Další aktivity se odvíjely od nálady dětí – promítal se film, vedly se diskuze, poslouchala se hudba, tancovalo se a vzpomínalo se na zážitky z celého odpoledne. Ve čtvrtek během dopoledne se děti rozešly domů s vidinou několika volných prázdninových dnů. Přespávací akce v klubu patří mezi oblíbené akce dětí a už teď se všichni těší na další, která se plánuje o letních prázdninách.

Skip to content