Jsme tady pro lidi…

Pěvecká a výtvarná soutěž

V úterý 25. října 2022 se uskutečnil 18. ročník Pěvecké a výtvarné soutěže. Tento ročník byl také zároveň i ročníkem posledním. Akce se po několika leté pauze opět vrátila do Kostela sv. Václava na Pekařské ulici v Opavě. Tyto prostory máme velice rádi, neboť dokáží umocnit zážitek z celé akce jak pro publikum tak samotné vystupující. Akustika a interiér kostela dodávají soutěži tu pravou a nezapomenutelnou atmosféru.
Na úvod pronesla několik slov Petra Večerková, ředitelka organizace EUROTOPIA.CZ, o.p.s., kterou před diváky vystřídal pěvecký sbor Mendelova gymnázia v Opavě a zahájil tak pěveckou část soutěže. Do hudební části soutěže se zapojilo 42 dětí. Kostelem zazněla neskutečná pěvecká vystoupení. Výkony všech byly jedinečné. Téma pěvecké soutěže bylo jako tradičně volné.
Ve výtvarné části soutěže malovali soutěžící na téma ,,V rytmu čardáše“. Porotci vybírali z 62 krásných obrázků, které byly do soutěže přihlášeny. Zvolit vítěze nebyl opravdu jednoduchý úkol, ale nakonec se s ním porota popasovala a v každé kategorii ocenila tři výtvarníky, přičemž neopomněla vyhlásit také mimořádná ocenění. V průběhu soutěže se děti mohly zapojit do výtvarné aktivity v podobě tvorby mandal.
Výkresy všech zúčastněných soutěžících budou od 1. do14. listopadu 2022 vystaveny v prostorách obchodního domu Prior v Krnově. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v pátek 4. listopadu. O vernisáži a výstavě se více dočtete na našich webových a facebookových stránkách.
Soutěže se zúčastnilo celkem 104 dětí z 10 různých škol, 3 dětských domovů a jednoho nízkoprahového zařízení z Moravskoslezského kraje. Tímto bychom ještě jednou chtěli poděkovat všem zúčastněným, kteří se s námi do soutěže zapojili.
Velké díky patří také škole ZŠ Ilji Hurníka v Opavě, která nám pro pěveckou část soutěže zapůjčila elektrický klavír, Mendelovu gymnáziu v Opavě, které zajistilo vystoupením sboru doprovodný program a firmě Kofola ČeskoSlovensko a.s., která věnovala nápoje pro soutěžící.
Akce se konala za finanční podpory Ministerstva kultury, Moravskoslezského kraje a Statutárního města Opavy.
Projekt byl podpořen grantem z Norských fondů 2014 – 2021.

Skip to content