Jsme tady pro lidi…

Příměstský tábor v kabátu proslulé reality show Survivor

Během podzimních prázdnin proběhl příměstský tábor na téma Survivor, který se zaměřoval na fyzickou zdatnost a rozvoj environmentální výchovy.

Děti z Opavy a blízkého okolí se na tři dny staly účastníky známé televizní show „Survivor“. Aktivity byly zaměřeny na posilování fyzické zdatnosti a posílení týmového ducha. První den prošly výběrovým kolem, kde musely ukázat své znalosti a dovednosti. Následně navštívily horolezeckou stěnu, kde trénovaly svou fyzickou zdatnost. Poté musely plnit úkoly ve skupinách a hledat imunitu. Skupiny si vytvořily své názvy a pokřiky.

Druhý den se nesl ve znamení ornitologie. Děti poznávaly ptáky a plnily různé úkoly, aby byly schopné přežít na pustém ostrově a poznaly jedlou zeleň. Celá skupina se přesunula do nedalekého arboreta, kde pro ně byly nachystány různé hry a aktivity. Také během exkurze se naučily mnoho nových informací a zahrály si kvíz na téma: rostliny a stromy kolem nás. Po návratu do klubu děti pokračovaly ve skupinových aktivitách a získávání bodů pro svou skupinu.

Třetí den probíhal ve Slavkově. Tam museli účastníci plnit další těžké úkoly, které je přibližovali k blížícímu se finále. Jednalo se o fyzické hry, ale také taktické a skupinové. Po splnění všech úkolů dostaly poslední díl mapy, který je dovedl k pokladu.

Podzimního příměstského táboru se zúčastnilo 19 dětí a jeho realizace byla finančně podpořena z rozpočtu Statutárního města Opavy a MŠMT ČR.

Skip to content