Jsme tady pro lidi…

Rodiny s dětmi vyrazily na vzdělávací pobyt

Od pátku do neděle 21. – 23. října proběhl vzdělávací pobyt pro rodiny s dětmi, který byl finančně podpořen Nadací Albatros v rámci projektu “Včas a akorát II”, rozpočtu Moravskoslezského kraje a MŠMT ČR. Akce se zúčastnilo 11 dospělých a 23 dětí ve věku od jednoho měsíce do 15 let. Kromě nejmenšího účastníka, který byl plně kojený, měly děti nachystaný bohatý program, který rozvíjel jejich hrubou i jemnou motoriku, komunikační schopnosti a znalosti v mnoha oblastech života. Děti byly vedeny k sebeobsluze, poznávaly svět kolem nás, pohybovaly se v přírodě.

Počasí nám v sobotu příliš nepřálo, často pršelo, ale i tak jsme zvládli se všemi dětmi vyrazit do lesa. Děti byly rozděleny do skupin podle věku a podle jejich možností jim byly aktivity přizpůsobeny. V pátek večer a v sobotu večer jsme se věnovali tvoření. Členové rodin společně vyráběli a malovali. Domlouvali se na podobě výsledného díla a každý z nich se na jeho tvorbě podílel.

Rodiče měli celou sobotu vyplněnou vzděláváním. Věnovali se především výchovným tématům, ve skupině sdíleli a zpracovávali své zkušenosti a čerpali inspiraci pro další výchovu svých dětí. Měli možnost konzultace v oblasti dluhové problematiky, nikdo ji však nevyužil. Ubytováni jsme byli ve velmi pěkné chatě Orientka ve Staré Vsi u Rýmařova. Chata je moc hezky vybavená a součástí je i vnitřní bazén. Čas nám vyšel i na vodní radovánky a děti i rodiče si je užili. Při odjezdu byly rodiny spokojené. Dokonce by si přály pobyt prodloužit.

Skip to content