Jsme tady pro lidi…

Uspořádali jsme vzdělávací pobyt pro rodiny s dětmi

Ve dnech 26. – 28. 5. 2023 vyrazili pracovníci bruntálské pobočky na pobyt pro rodiny s dětmi, který každoročně pořádají. Pobyt je určen rodinám, s nimiž v rámci našich bruntálských služeb spolupracujeme. Letos se pobytu zúčastnilo sedm rodin – 9 dospělých a 18 dětí. Již po několikáté jsme využili ubytování na Chatě Orientka ve Staré Vsi u Rýmařova. Program pobytu je zaměřen na vzdělávání rodičů, kteří zde mají příležitost rozvíjet své rodičovské dovednosti a sdílet své zkušenosti s ostatními rodiči. Pro děti je paralelně připraven zábavný program plný sportovních, hravých či výtvarných aktivit. Neoddělitelnou součástí programu je také prostor pro společné trávení času rodičů s dětmi.

V pátek po zahájení pobytu proběhla kreativní aktivita celých rodin, dále pak rodiče s dětmi trávili čas venku na hřišti, kde se kolektivně hrála schovávaná a fotbal. Rodiny se tak vzájemně seznamovaly.

V sobotu probíhalo celodenní vzdělávání rodičů s psycholožkou Mgr. Andreou Harazinovou. Prostor byl věnován tématům partnerské komunikace v návaznosti na výchovu dětí, základním psychologickým potřebám dětí a výchovným potížím.

S mladšími dětmi do 8 let jsme se věnovali formou hry přípravě na nástup do mateřské a základní školy a úspěch v nich – trénovali jsme samostatnost v oblékání, čísla, barvy, počítání, orientaci v prostoru a rozvoj řeči. Odpoledne pak mladší děti absolvovaly stezku za pokladem, kterou pro ně nachystaly děti starší. Poklad dostali všichni, ale největší odměnou byla možnost vykoupat se ve vnitřním bazénu společně s rodiči. Po večeři opět trávily rodiny čas společně vytvářením obrazu s motýlky. Účastníci pobytu, ať už malí nebo velcí, byli tak unavení, že po deváté hodině byl v chatě naprostý klid.

V neděli jsme se věnovali individuálním tématům, která nám k dořešení ještě zbývala. Pobyt jsme zhodnotili a rozloučili jsme se. Děti si ještě naposledy užily skluzavky a venkovního hřiště s trampolínami.

Víkendový pobyt pro rodiče se konal za finančního přispění Nadace AlbatrosMoravskoslezského kraje, kterým tímto velice děkujeme.

Skip to content