Jsme tady pro lidi…

Víkendový vzdělávací program pro pěstouny

Víkend od pátku 27. května do neděle 29. května 2022 byl v naší organizaci ve znamení vzdělávání našich pěstounů. Pěstouni tento čas strávili v Horském hotelu BRANS na Malé Morávce v Jeseníkách, kde byl pro ně i jejich děti připraven bohatý program.

V pátek měli pěstouni možnost poslechnout si psycholožku Mgr. Evu Pávkovou, která jim připravila blok týkající se dítěte a traumatu. S Mgr. Petrou Večerkovou, rodinnou terapeutkou se věnovali dítěti jako součásti rodinného systému.

Sobota byla ve znamení arteterapie a zdravého životního stylu. Pěstouni měli prostřednictvím arteterapie, kterou jim představila Bc. Petra Paterová, možnost se poznat a vnímat ji jako cestu osobního rozvoje. Pracovnice Státního zdravotního ústavu pak pěstounům připravily zajímavé bloky na témata zdravého životního stylu – zdravá strava, prevence onkologických onemocnění, první pomoc, hygiena úst, aj. Večer rodiny čekal zábavný kvíz a diskotéka.

V neděli připravily kolegyně Mgr. Barča PřistálováMgr. Nikola Šachteliová společnou aktivitu pro všechny. Pro rodiny byla připravena stanoviště, na kterých získali materiál potřebný pro společnou tvorbu Rodinného stromu. Každý strom byl nádherný a vtiskával svou originalitu každé rodině.

V čase, kdy se pěstouni vzdělávali, byl připraven bohatý program pro děti. I přes nepřízeň počasí, si to děti užily a měly možnost se zapojit do všech připravených aktivit – hry venku i vevnitř, výlet po okolí, opékání špekáčků a mnoho jiného.

Rodiny mohly v průběhu volných chvil sdílet své radosti a strasti a tím se ujistit, že „v tom nejsou sami“. Celý náš tým potěšily pozitivní zpětné vazby rodin a těšíme se zase někde na víkendu v příštím roce.

Skip to content