Jsme tady pro lidi…

Zapojte se s námi do sbírky školních pomůcek “Školákům od srdce”

Diakonie ČCE a TV Nova pořádají v termínu od 2. do 3. 9. 2023 sbírku školních pomůcek “Školákům od srdce”. Sbírka bude probíhat ve vybraných prodejnách Tesco od 10.00 do 18:00 hodin. Jedná se o druhý ročník této akce, která pomáhá dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké.

V uplynulém roce tato sbírková akce pomohla 6 730 školákům a celkem jim bylo předáno více než 45 000 školních pomůcek. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí.

V letošním roce se do akce zapojí také organizace EUROTOPIA.CZ, o.p.s., konkrétně v neděli 3. září, kdy budou naši pracovníci k dispozici darujícím v opavském hypermarketu Tesco na Těšínské ulici.

Pokud se rozhodněte do sbírky zapojit a darovat potřebným dětem našim prostřednictvím školní pomůcky, stačí nakoupit v Tescu cokoliv ze sortimentu školních pomůcek a věci odevzdat dobrovolníkům připraveným na místě. Sbírat budeme nové školní a
výtvarné potřeby (penály, pera, sešity, bloky, tužky, pastelky, fixy, pravítka, gumy, štětce, barvy, lepidla, nůžky, kružítka, desky apod.).

Školní pomůcky bude Diakonie rozdávat ve spolupráci s dalšími organizacemi, které pracují s dětmi ohroženými chudobou. Pomůcky budou směřovat přímo k jednotlivým školákům přes různé sociální služby (azylové domy, sociálně aktivizační služby, nízkoprahové kluby), OSPODy nebo služby doprovázení pěstounů. Mohou být využity také přímo v preventivních službách pro děti a mládež na doučování, kreativní a volnočasové aktivity a na pobyty pro děti v průběhu celého školního roku.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

Skip to content