Jsme tady pro lidi…

Jak se děti z Opavy vydaly žádat o ruku princeznu Elišku

V období jarních prázdnin od 27. 2. do 3. 3. 2023 se skupina nápadníků, kterých bylo celkem 17, vydala do Klokočova, neboli mlejna, prokázat lásku princezně Elišce. Jarní pobyt na motivy pohádky “Princezna ze mlejna” finančně podpořilo Statutárního města Opava v rámci dotačního programu Prevence kriminality a Nadace ČEZ.

První den se nápadníci rozdělili do čtyř týmů, které zastupovaly čerta, vodníka, knížepána a Jindřicha a hned se jali plnit první z úkolů, které si pro ně Eliška vymyslela – přinést jí nejkrásnější dar. Nápadníci tvořili podle vlastní fantazie, a každý dárek byl vyroben s láskou, originalitou, tudíž se Eliška pro svého nápadníka ještě nemohla rozhodnout a vybrat si.

Další úkol, který Eliška svým nápadníkům zadala, bylo prokázání své síly, odvahy a zdatnosti, jelikož ve mlejně je pořád práce dostatek. Druhý den se nápadníci nastartovali jemnou ranní jógou, která byla pro některé novou příjemnou zkušeností. Poté prokázali svou obratnost, sílu a týmového ducha v soutěži ve vybíjené a týmové pátračce. Odpoledne jsme se všichni vydali na místní farmu, kde jsme procházkou obhlédli všechny stáje a zvířata, a někteří nadšenci se svezli na koni. Den ve mlejně jsme zakončili vědomostními a fyzickými aktivitami v týmech a noční stezkou odvahy.

A protože ani prokázání odvahy a síly nápadníků Elišce nestačilo, zadala jim třetí úkol, který když splní do úplňku, rozhodne o své budoucnosti. Posledním úkolem bylo složit Elišce písničku a zazpívat ji. Po celý den se v prostorách budovy „mlejna“ trénovaly texty, skládala se hudba, psaly se dopisy, pomoci hudebních nástrojů se zpívalo a tancovalo. Eliška to opravdu neměla jednoduché, a proto se vydala přemýšlet do vzdáleného lesa, kde nemohla najít cestu zpět. Všichni nápadníci se v tu ránu vydali Elišku hledat a přivést ji zpátky do mlejna, kde ji už čekal Jindřich, který ji požádal o ruku. Nakonec byla veselka, uspořádala se hostina, napekly se svatební koláče a závěr večera patřil muzice. Jako poděkování za splnění všech úkolů pro Elišku byly dětem předány drobné ceny a diplom se slovy čertíka „Já jsem malej, ale šikovnej“.

Skip to content